Doğal Süt Ürünleri ile Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı yaşam için elbette hemen her yaşta doğal ürünlerle gıda takviyesi yapılması gerekiyor. Özellikle günümüzde neredeyse katkı maddesiz hiçbir ürün kalmadı. Bu sebeple sağlığımız için ürün seçerken son derece dikkatli davranmak gerekiyor. Yapay ürünlerin pek çok kanserojen madde içerdiği yapılan çalışmalarla ortaya konmuş durumda. Bu durumun risklerini en aza indirmek adına beslenme ihtiyaçlarını doğal ürünlerden karşılamak en mantıklısı olacaktır. Sabah kahvaltıda tükettiğiniz gıdaların pek çoğu süt ürünlerinden oluşmaktadır. Süt ürünlerini ne kadar doğal ve katkısız olandan tercih ederseniz vücudunuzun sağlığına o kadar çok katkı sağlarsınız. En basitinden bir kişi süt içtikten sonra mide rahatsızlığı yaşıyor ise bu genellikle sütün içerisindeki katkı maddesindendir. Bu sebeple süt ve süt ürünlerini olabildiği kadar doğal tercih etmek gerekiyor.


Sağlıklı yaşam için vücuda faydaları saymakla bitmeyen organik süt ve süt ürünlerinin faydalarına değinmek gerekirse ilk önce sindirim sistemine sağladığı faydalardan başlayabiliriz. Organik olmayan pek çok yiyecek, içecek sindirim sistemini zorlamaktadır. Ayrıca organik olmayan gıdalar pek çok ciddi rahatsızlığın da kapısını açmaktadır. Organik olmayan, katkı maddesi içeren ürünler nedeniyle günümüzde pek çok insan ciddi hastalıkların pençesindedir. Kromozom Organik olarak en kaliteli süt ve süt ürünlerini sizlere sunuyoruz. Organik gıdalar ile midede oluşan yanma, mide ağrısı, sindirimde zorlanma gibi durumlarla karşılaşmazsınız. Köyde tamamen doğal şartlarda üretilen ürünleri ayağınıza getiriyoruz.


Organik olarak sağlığa faydalı gıdaları sıralamak gerekirse süt, peynir, bal, dut kömesi, dut pestili, Kombucha çayı, kaymak, ayran, nar ekşisi, limon sosu başta olmak üzere pek çok ürün sayılabilir. Kromozom Organik olarak sizleri bu benzersiz lezzetler ile tanıştırıyor, sağlıklı yaşam için en ideal ve kaliteli ürünleri sunuyoruz. Saydığımız organik gıdaların hiçbiri antibiyotik içermemektedir. Zaten hali hazırda antibiyotik verilmeyen hayvanlardan gıdanın elde edilmesi, en başta gelen tercih sebebi olmaktadır. Besinlerden sürekli olarak antibiyotik almak ileride bir enfeksiyon durumunda alacağımız antibiyotiği de etkisiz kılacaktır.


Günlük süt tüketimine organik devam etmek isteyenler için hemen belirtelim ki bu sütün ömrü diğer normal sütlere göre çok daha uzundur. Bunun sebebi organik sütün normal sütten iki kat fazla ısı ile ısıtılmasıdır. Bu da sütün bozulma süresini uzatmaktadır. Organik süt tüketmenizin bir diğer önemli faydası büyüme hormonu verilmiş ineklerden elde edilmediğinden daha doğal ve pestisit içermemesidir. Pestisit kalıntıları ve türevindeki kimyasal özler insan vücudundaki bağışıklığı zayıflatmaktadır. Bu da pek çok alerjik tepkimeye yol açmaktadır.
Organik süt ve süt ürünlerini tercih edenler kalp sağlığını da korurlar. Konjuge linoleik asit, organik sütte fazlasıyla bulunur. Bu da vücutta yağ birikmesinin önüne geçer. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi kan şekerini de dengede tutmakta önemli rol oynar. Ve tabii ki sütün en önemli işlevi kemik sağlığına yönelik yapıcı etkisi olmasıdır.

Vücudun ihtiyaç duyduğu kalsiyumu süt ve süt ürünlerinden sağlarsınız. Kemikler, dişler kuvvetlenir. Gelişim çağındaki çocuklar için son derece önemlidir. Yapılan çalışmalar organik süt ürünlerinde normal sütten çok daha fazla vitamin olduğunu ortaya koymuştur. Omega-3 yağ asitleri, E vitamini ve beta-karoten organik sütte çok daha fazla bulunur. Büyüme hormonları ve antibiyotik verilmemiş herhangi tarımsal ilaca maruz kalmadan beslenmiş hayvanlardan elde edilecek süt içtiğinizi bilmek ayrıca sizi bu anlamda iyi hissettirecek bir faktördür. Hem kendinize hem de yakınlarınıza yapabileceğiniz en faydalı iyiliklerden bir tanesi organik süt ürünlerini tercih etmeniz olacaktır. Sizlerin sağlığınıza organik gıda çeşitlerimiz ile her zaman olduğu gibi destek olmaya devam ediyoruz.

KROMOZOM
Organik Gıda Ürünleri

Kocatepe Mahallesi Mega Center Sitesi Yemiş Meydanı Sokak C 3 Blok No:1/26 Bayrampaşa / İstanbul