Kromozom Organik Gıda

Sağlıklı beslenme adına günümüzde sık bir şekilde organik besin tercih ediliyor. Organik besinlerin neden bu denli tercih edildiğine geçmeden önce organik besin nedir bunun açılımına bakmak gerekiyor. Organik besin dediğimiz şey esasen diğer besinlere oranla farklı birtakım şartları yerine getiren besinlerdir. Mesela besinin üretimi esnasında herhangi bir tarım ilacı kullanılmamalıdır. Bunun yanında üretim sırasında hormon ve antibiyotik türevlerinin de kullanılmaması gerekiyor. Eğer hayvan üretimi söz konusu ise kesinlikle yapay yemlerden uzak durmak gerekiyor. Genetiği oynanmış hayvan, tohum kullanılmamalıdır. Bu şartları yerine getirerek yapılan tüm üretimler organik gıdaya girer. Kısaca üretimde doğal olmayan hiçbir faktör bulunmamalıdır. Kromozom organik gıda olarak sizlere tamamen doğal ve sağlıklı organik gıda çeşitlerimizi yıllardır olduğu gibi kaliteden ödün vermeden sunuyoruz.


Organik gıda kapsamında mağazamızda bulamayacağınız neredeyse tek bir ürün bile yok. Süt, yoğurt, şalgam suyu, nar ekşili sos, limon sosu, ayran, tereyağı, Kombucha çayı gibi aklınıza gelebilecek tüm organik besinleri Kromozom organik gıda farklı ile edinebilirsiniz. Bizlerden alacağınız herhangi bir organik besin hem fiyat olarak daha hesaplı hem de tamamen doğal şartlarda katkısız bir şekilde üretilmiştir. Organik besin almak için ise pek çok sebebiniz var.


Örnek vermek gerekirse dışarıdan normal standartlarda alacağınız bir gıda ürününde tarım ilaçları, organik olmayan gübreler ya da hormon türevleri kullanıldığından hücre içi yapısını bozmaktadır. Peki, bu ne demek? Bunun anlamı hücre içerisinde üretilmekte olan vitamin ve antioksidan yapılarında bozulmalıdır. Zaten bir organik ürün ile olmayanı karşılaştırdığınızda karşınıza ilk bu etmen çıkacaktır. Çünkü organik ürünler, organik olmayanlara nazaran çok daha fazla vitamin ve antioksidan içermektedir. Mesela bir diğer örnek etlerden verebiliriz. Organik etlerin, organik olmayan etlere göre Omega-3 yağ asidi oranı çok daha fazladır. Bu durumda kan kolesterol düzeyleri organik etlerde çok daha olumlu etkiler gösterir.


Günümüzde hayvan yemleri, toprak ve pek çok doğal olan şey insanoğlu tarafından kirletilmeye devam ediyor. Bu durum ortamda daha fazla metal ve zararlı bileşen birikimine sebep oluyor. Bunun anlamı hayvan ve bitkilerden insanlara çok daha fazla zararlı bileşenin geçtiği şeklinde okunabilir. Özellikle kansere sebep olan kadmiyum gibi ağır metaller günümüzde yoğun bir şekilde görülmektedir. Yapılan çalışmalar neticesinde organik gıdaların normal ürünlere oranla yüzde 45 dolayında daha az kadmiyum içerdiğini göstermektedir.


Hemen her gün farklı yerlere temas ediyoruz ve temas ettiğimiz hemen her yerde bakteri ve zararlı organizmalar nüfuz edebiliyor. Bu tip organizmalar tüketilen gıdaların üzerinde de bulunabiliyor. Bu durumun karşısında durabilmek adına antibiyotik gerekiyor. Ancak kişinin kullanacağı antibiyotik et ya da sütünü tükettiğiniz hayvanlara çok önceden yüksek dozda verilmiştir. Bu yüksek doz bir nevi zaman içerisinde bakterilerin bünyesinde de bir savunma mekanizması geliştirmiş durumda. Bu sebeple bakteriler antibiyotikler ile de gayet iyi bir şekilde mücadele gösterebiliyor. Yani organik olmayan etlerde antibiyotiğe çok daha dayanıklı bakteriler barındırmaktadır. Bunun sonucu olarak da insanlarda ciddi boyutlara ulaşabilecek enfeksiyonları tetikleyebilirler.


Bunun için yapılacak tek şey doğal olan gıdaların yani organik gıdaların tüketimine yönelmektir. Kromozom organik gıda olarak web sitemizdeki sanal mağazamızdan da göreceğiniz üzere mutfağınızda kullanabileceğiniz ve her damak zevkine hitap edebilecek organik gıdalar stoklarımızda mevcuttur. Organik gıda anlamında dilediğiniz ürünü sipariş vermeniz ve sağlıklı beslenmeye başlamanız mümkündür. Her türlü soru ve görüşleriniz için de bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı ve zinde bir vücut için organik beslenme…

KROMOZOM
Organik Gıda Ürünleri

Kocatepe Mahallesi Mega Center Sitesi Yemiş Meydanı Sokak C 3 Blok No:1/26 Bayrampaşa / İstanbul